5/5 (1)

Cep telefonları hemen hemen her an elimizde, kullanım halinde. Cep telefonun kamerasıyla yaptıklarımızdan yediklerimize her şeyin fotoğrafını çekip paylaşıyoruz. Peki bu kamerayı “selfie” çekmekten farklı işler için kullanamaz mıyız? Cevap, evet. cep telefonu kamerasını günlük hayatınızda çok farklı şekillerde kullanıp hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Gelin birlikte bu yolları inceleyelim.

1. BESIN DEĞERLERI

Besin değerleri

Yediklerinizi kontrol altında tutmak, gün içinde kaç kalori aldığınızı bilmek istiyorsanız yediklerinizin kalori değerlerini fotoğraflayabilirsiniz. Paketli ürünlerin ve restoran menülerinin fotoğraflarını cep telefonunuzu kullanarak çekebilirsiniz.

2. FIYAT KARŞILAŞTIRMA

Fiyat-Etiket

Belli bir ürün alırken yapacağınız fiyat karşılaştırmalarını aklınızda tutmak ya da kağıda yazmak yerine cep telefonunuzu kullanarak yapın.

3. ÜRÜN BOYUTLARI

Boyut-Etiket

Evinize bir eşya alacaksınız, alışverişe çıktınız ancak evdeki alanın boyutlarını ölçmeyi unuttunuz. Alabileceğiniz ürünlerin etiketlerinde bulunan boyutlarının fotoğraflarını çekin ve eve gidince karşılaştırın.

4. PARK YERINI BULMAOtopark_yer

Devasa bir alışveriş merkezi otoparkında, hava alanlarının katlı otoparklarında ya da ilk kez geldiğiniz bir semtte arabanızın yerini bulmakta hiç zorlanmayın. Katların, sokakların isimlerinin fotoğrafını çekin ve dönüşte fotoğrafa bakarak kolayca arabanızı bulun.

5. TRAFIK KAZALARI

trafik-kaza

Kazalar hiç istemesek de başımıza gelebilir. Sigortaya göndermek ya da polise teslim etmek için gerekli kanıtları fotoğraflarla verebilirsiniz. Anlaşmazlıkları ve delil eksiklerini bu fotoğraflarla çözebilirsiniz.

6. DOKÜMAN TARAMA

tarama-telefon

Artık cep telefonu kameraları çok gelişti. Bir dökümanı taramak için gerçek bir tarayıcıya ihtiyacınız yok. Fotokopi ve tarama işlemleri yerine cep telefonu kamerası ile bir kaç fotoğraf çekebilirsiniz.

 

7. ARABA KIRALAMA

yakit-gosterge

Araba kiralama sırasında depodaki yakıt miktarı bazen sorun olabilir. Bunun önüne geçmek için araba kiralama sırasında depodaki yakıt miktarını gösteren evrakların ve göstergenin fotoğraflarını çekin. Bunlar iade esnasında deliliniz olabilir.

8. REZERVASYON NUMARALARI

RezervasyonNum

İnternet üzerinden aldığınız biletlerin rezervasyon numarasına mı ihtiyacınız olacak? Cep telefonu ile bilgisayarınızın ekranının fotoğrafını çekin ve kullanmanız gerektiğinde kolayca ulaşın.

9. TAMIRATLAR

parcalar

Bir cihazı sökmekten daha zor ne vardır? Cihazı yeniden birleştirmek. Cihazı parçalama sırasında aşama aşama fotoğraf çekebilir veya video kaydı yapabilirsiniz. Böylece birleştirme için ters sırayı izleyerek kolayca ve dışarıda hiç parça bırakmadan tamiratı gerçekleştirebilirsiniz.

10. DELIL SAKLAMA

Balik-yakala

Arkadaşlarınıza inanamayacakları bir olayı mı anlatacaksınız? Devasa bir balık tuttuğunuzu arkadaşlarınıza anlatmanın en kolay yolu fotoğrafını göstermek değil mi? Bunun dışında başınıza gelen kötü bir olayda suçluların ya da olayın fotoğraflarını da çekerek yetkililere, polise ya da basına verebilirsiniz.

 

Yazıyı beğendiniz mi?