5/5 (2)

Photoshop kullanarak göz rengini değiştirmenin birden fazla yolu var. Bu yazıda en doğal görünen yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

1.Adım: Yeni bir katman oluşturmak

New Layer

Öncelikle göz rengini değiştireceğimiz katmanı oluşturalım. Bunun için pencerenin sağ altında bulunan Layers panelinde çöp kutusunun yanındaki “Crate a new layer” butonuna basmanız yeterlidir.

2.Adım: Boyama İşleminin Yapılması

Bu işlem için yeni oluşturduğunuz layer seçiliyken öncelikle göz bölgesine yakınlaşın. (Mac OS için space+⌘  Windows için CTRL+Artı işareti)

Ardından sol paneldeki “Brush Tool” aracına tıklayın ve sol altta bulunan “Color Picker” yani renk seçme kutucuklarından istediğiniz rengi seçin. Ardından göze daha da yakınlaşıp renkli kısmını dikkatlice boyayın. İki gözü de dikkatlice boyayın, taşmalar veya eksiklikler olmadığından emin olun.

3. Adım: Blend İşlemi

Bu işlem ile göz rengini doğal hale getireceğiz. Bunun için Layers panelinin üst kısmında yer alan Blend modlardan Color seçeneğini seçin.

Gözlerin renginin değiştiğini ancak hala doğal gözükmediğini siz de görebilirsiniz. Bunu daha doğal hale getirmek için opaklığı da(Blend modlarının sağında) %40 gibi değerlere getirebilirsiniz.

 

Bu aşamadan sonra dikkatlice gözdeki eksik veya fazlalıkları inceleyip yok ederek çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

Daha da fazlası: Photoshop’ta Rötuş ve Makyaj Teknikleri video eğitim seti

Yazıyı beğendiniz mi?