Fotoğraf Çekme Teknikleri

Photoshop Teknikleri

Photoshop ile Dönüşüm

5/5 (1)

Reklamlardan, mağazalardan, dergilerden, internetten sürekli önümüze çıkan aynı görünüşlü modellere artık alıştık. Gördükleri modellere imrenenen kadınlar ve erkekler ise kendinden daha mutsuz oluyorlar.

Artık pek çok yerde dergileri ve modelleri eleştiren kampanyalar devam ederken biz de sizlere aslında gördüğünüz gerçekliğin bir kaç saatlik Photoshop çalışmasından ibaret olduğunu hatırlatmak istedik.

Yüzdeki bir kaç leke, kırışıklık çizgileri ya da aldığımız bir kaç kilodan dert yanarken, bu modellerin nasıl böyle kalabildiğini düşünüyoruz. Aslında kimse mükemmel değil ancak Photoshop sayesinde herkes öyle görünebilir.

Photoshop’da Liquify, Clone-Stamp, Curves Paneli, Blur Aracı gibi araçların kullanımını sitemizde bulabilir veya videolu eğitim setlerine buradan ulaşabilirsiniz. Model çekimlerinizde bu araçları kullanarak profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. İstemediğiniz bütün kusurları kapatabilirsiniz. Sanat ve reklamlar için bu kullanımları destekliyoruz ancak herkesin olduğu halinin en güzeli olduğunu da aklımızdan çıkarmamakta fayda var.

 

Yazıyı beğendiniz mi?

Leave a Reply