Fotoğraf Çekme Teknikleri

Photoshop Teknikleri

Photoshop ile Burun Düzenleme

5/5 (1)

Photoshop programını kullanarak çok hızlı bir şekilde çekilen fotoğraflarda burnu düzenleyebilir, kusurlardan kurtulabilir ya da hayal ettiğiniz burnun nasıl duracağını öğrenebilirsiniz. 4 kolay adımda burun düzenlemesi yapmayı öğrenin.

1. Katmanı kopyalayın.

Fotoğrafın bulunduğu paneli Layers panelinin alt kısmında bulunan “New Layer” bölümüne sürükleyip aynı katmanı kopyalayabilirsiniz.

2. Maskeleme İşlemi

liqLiquify panelini Filter>Liquify yolunu izleyerek açın.

Liquify paneli ile ilgili daha fazla bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Açılan panelin sol kısmında bulunan Freeze Mask Tool’u kullanarak burun kısmı dışındaki alanı maskeleyin. Dudak bölümünün bozulmaması için o kısımda atladığınız bölüm olmamasına dikkat edin.

3. Burnun Düzenlenmesi

Burnun şeklinde ve konumunda istenmeyenleri, Liquify mask-fwtpanelindeki Forward Wrap Tool ile düzenleyebilirsiniz. Örnekte görülen modelin burnunun alt kısmını düzgünleştirip burnu sağa kaydırma işlemi gerçekleştirdik.

Bu işlemi yaparken fırça boyutunun burnun tamamını kaplayacak kadar büyük olmasına dikkat edin. Ayrıca yoğunluk(density) ve baskı(pressure) değerlerini de düşük tutun.

4. Burnun Küçültülmesi

pucker tollKüçültme işlemini Pucker Tool ile yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında da fırçanın boyutunun burnun tamamını kaplayacak kadar büyük olmasına, yoğunluk(density) ve oran(rate) değerlerinin düşük olmasına dikkat edin.

Liquify işlemleri sırasında küçük değişikliklerle pek çok adımda hareket ederek daha doğal görünümlü sonuçlara ulaşabilirsiniz.İşte sonuç:

öncesi

Yüz ile ilgili daha fazla düzenlemeyi öğrenmek için video eğitimlerini izleyebilirsiniz: Düğün Fotoğraflarında Photoshop Teknikleri

Yazıyı beğendiniz mi?

Leave a Reply