Puan verilmedi.

Şimdiye kadar satışa sunduğu makinelerle büyük başarı gösterememiş olsa da Nikonaynasız fotoğraf makinesi pazarında yalnızca rakiplerinin at koşturmasına izin verme niyetinde değil. Daha geçtiğimiz ay duyurulan Nikon 1 V3‘ün üzerine Nikon 1 J4 modelinin gelmesi de bundan. V3′le benzer özelliklere sahip olan J4, daha küçük bir gövdeyle geliyor. Değiştirilebilir lensli makine, CF formatlı inç büyüklüğünde 18.4 megapiksellik bir sensöre sahip.

nikon-1j4

DÜNYANIN EN HIZLISI
Görüntü işlemcisi EXPEED 4A’ya yekseltilen makine hibrit otomatik odaklama sistemiyle hızlı ve tutarlı bir odaklama vadediyor. Makinede 171 kontrast algılama, 105 de faz algılama AF noktası bulunuyor. Bu noktaların sayısının bu denli yüksek olması, özellikle hareketli nesneleri yakalamayı kolaylaştırıyor. Nikon 1 J4, aynı zamanda değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında seri çekim hızı en yüksek makine. Otomatik odaklama açıkken saniyede 20 kare yakalayabilen makine, otomatik odaklama tek bir noktaya kilitlendiğinde saniyede 60 kare yakalayabiliyor. J3′e kıyasla J4ün video yetenekleri de geliştirilmiş. Makineyle Full HD çözünürlükte saniyede 60 kare hızda, HD (720p) çözünürlükte ise saniyede 120 kare hızında video kaydı yapılabiliyor.

3 inç büyüklüğünde 1 milyon noktalı bir dokunmatik ekranla daha rahat bir kullanım imkanı sunan J4, dahili Wi-Fi bağlantısına da sahip. Siyah, beyaz, gümüş ve kırmızı renk seçenekleri bulanan makinenin Japonya’da satılacak kit versiyonu 10-30mm lensle gelecek. Lakin makinenin fiyatının ne olacağı henüz belli değil. Tahmin edilen 600-800 dolar arasında olacağı.

kaynak: log.com.tr

Yazıyı beğendiniz mi?