Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HDR arşivleri - Fotoğraf Teknikleri

Lightroom İle HDR Oluşturmak

29 Nisan 2015 |

Lightroom fotoğrafında ışık düzenlemeleri ile tek bir fotoğraftan HDR bir fotoğraf elde edebilirsiniz. Bunun için sizler için hazırladığımız yazımızdaki maddeleri takip edin.

HDR fotoğraflarla ilgili daha fazla bilgi için: HDR Fotoğraflar Video Eğitimi Read More

Gün batımı Fotoğrafları Nasıl Çekilir?

29 Nisan 2015 |

Gün batımı gördüklerimizi daha da güzel hale getiren renklere ve ışığa sahiptir. Ancak bu gördüklerimizin fotoğrafını çekmek oldukça zordur. Az zamanda ve ters ışıkta mükemmel gün batımı fotoğrafları için size verdiğimiz ipuçlarına dikkat edin.

1. Düşük pozlama yapın

Az miktarda … Read More

Photoshop İle HDR Fotoğraf Oluşturmak

15 Nisan 2015 |

HDR, fotoğraf makinelerinin tek karede algılayabileceği ışık aralığının yükseltilmesiyle ortaya çıkan fotoğraflara verilen isimdir. Aynı alanda en az 3 farklı pozlamadaki fotoğrafın çekilip birleştirilmesiyle elde edilirler.

Gelişmiş DSLR fotoğraf makineleri HDR özelliği sunarak fotoğrafları kendi kendilerine birleştirir. Ancak fotoğraf makinenizde … Read More

HDR Fotoğraf Nedir?

10 Nisan 2015 |

HDR, High Dinamic Range yani Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelen bir fotoğrafçılık terimidir. DSLR fotoğraf makinelerinin algılayabileceği ışık aralığı sınırlıdır ve buna Düşük Dinamik Aralık anlamına gelen LDR denir. Bu aralıkta çekilen fotoğraflar karedeki bütün ışık değerlerini algılayamaz. Bu da … Read More