Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

fotoğraf makinası arşivleri - Fotoğraf Teknikleri

Nikon D5’in Teknik Özellikleri Sızdı

25 Kasım 2015 |

Geçtiğimiz yılın şubat ayında en güçlü ve en hızlı makinesi D4S’i görücüye çıkaran Nikon, çok yakında yeni amiral gemisi D5’i tanıtabilir. Nikon Rumors tarafından paylaşılan bilgilere göre Nikon D5, yüksek ISO değeriyle D4S’ten ayrılacak.

Nikon D4S, maksimumda 25.600 ISO hassasiyetine … Read More

Beyaz Dengesi Nedir?

11 Mayıs 2015 |

Beyaz Dengesinin ne olduğunu tam olarak bilmiyor veya kullanmak konusunda tereddütler mi yaşıyorsunuz? Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Fotoğrafçıların pek çoğu bu konuyu anlamakta ve kullanmakta sorun yaşadığını itiraf ediyor. Ama şimdi bilmediklerinizi öğrenmenin tam zamanı.

Kaynağımız olan online videolu eğitime de … Read More

Dijital Fotoğraf Makinası Simülatörü

06 Aralık 2009 | | 3 Comments

200912_simulator

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanların ilk öğrenmesi gerenek bilgiler; diyafram, enstantene ve ISO değerleridir. İlk başlayanlar için biraz karışık gelen ve uygulama yaparak kavranabilecek bu değerleri deneyerek öğrenebileceğiniz çok güzel bir simülatör olduğunu biliyor muydunuz! Read More

Dijital Fotoğrafın Avantajları

25 Ocak 2008 |

Raw

Filmden, baskıdan ya da dijital fotoğraf makinesinden dijital fotoğraf alabilirsiniz. Read More

Fotoğraf Makinası Nasıl Tutulur?

30 Eylül 2007 |

Fotograf makinası boyuna asılı olarak göbek seviyesinde taşınmalıdır. Burada durması makinanın sağa sola çarpmasını engeldiği gibi çok kısa sürede çekim pozisyonu almayıda kolaylaştıracaktır. Ellerin boş olması doğa’da ihtiyacınız olan dengeyi sağlayacaktır.
Read More