Fotoğraf Çekme Teknikleri

Fotoğraf İpuçları

Erkekler için 5 Basit Poz Verme Teknikleri

Erkekler için 5 Basit Poz Verme Teknikleri
4.31/5 (45)

Genel olarak, erkekler için fotoğraf çektirirken poz vermek çok büyük bir sıkıntıdır. Ancak bu yazımızda yer verdiğimiz 5 basit teknik ile erkek modeller için doğru pozların nasıl ortaya çıktığını göreceksiniz.

1. Ayaklarınız Doğru Pozisyonda Olsun

Erkek modellerde ayaklar omuz genişliğinde olacak şekilde ayarlanmalıdır. Ayrıca, kendine güvenen bir görünüm için ayak parmaklarını hafifçe dışarı çıkarmak da önemlidir. Ayak parmakları içeri doğru yönlendirildiğinde, ürkek ve bazen çocukça bir görüntü ortaya çıkar.

2. Kalçanızı Bir Tarafa Doğru Kaydırın

Erkek modellerde ayaklar ayarlandıktan sonra ikinci olarak, kalça tek bir tarafa kaydırılmalı. Her iki ayağa eşit ağırlık verir şekilde kalçalar herhangi bir yana kaydırıldığında, modeller daha rahat görünür ve poz daha doğal olur.

3. Göğsünüze Bir Nefes Alın

Nefes aldığımızda göğsümüz genişler ve midemiz küçülür. Böylece göğsümüz daha geniş görünür ve midemiz daha küçük görünür. Aynı zamanda duruşumuzu düzeltme eğilimi gösteririz. Bu nedenle çekim yapılmadan önce göğsünüze bir nefes alın.

4. Omuzları Rahat Bırakın

Genel olarak erkekler fotoğraf çekilirken erkeksi görünmek isterken, ancak bu aynı zamanda sert görünmelerine de sebep olur. Bunun önüne geçmek için omuzlarınızı rahat bırakın ve daha rahat bir duruş ortaya çıkartın.

5. Elinizi Cebinize Koyun

Fotoğraf çekilirken bir elinizi cebinize koymak oldukça basit ve etkili bir sonuç ortaya çıkartır. Eğer eller boşta kalırsa ne yapacağını bilmiyormuş gibi görünen bir görüntü ortaya çıkar. Bu yüzden elinizi cebinize koyabilir veya başka bir şekilde boş durmasını engelleyebilirsiniz.

İşte Sonuç…

Kaynak: https://www.slrlounge.com/5-simple-posing-tips-for-men-minute-photography/

Yazıyı beğendiniz mi?

Leave a Reply