Puan verilmedi.

Canon’un her iki amiral gemi makinesi EOS 5D Mark III ve EOS 1D X, 2012 yılında satışa sunulmuştu. Sahip olduğu özelliklerde herkesin almak istediği makina ve 2015 yılında yeni güncellemelere kavuşabilir.

Northlight Images’ın aktardığı bilgiye göre EOS 5D Mark III ve EOS 1D X’i tahttan indirecek olan EOS 5D Mark IV ve EOS 1D X Mark II, 6-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek CES Fuarı’nda tanıtılacak. Eğer bu iddia gerçekten doğruysa Japon şirket, önümüzdeki yıla bomba gibi bir giriş yapacak. İnternet sitesi her iki makinenin teknik detaylarının ne olacağını ise açıklamadı. Yazdığı inceleme yazılarıyla fotoğraf dünyası için önemli bir isim haline gelen Ken Rockwell‘e göre Canon EOS 5D Mark IV, 36 megapiksel CMOS tam kare sensör, 50- 204,800 ISO hassasiyet değeri, yüzde 98 kapsama alanlı vizör, 65 odak noktası ve 1/8000 saniyeye çıkan enstantane hızıyla birlikte sunulacak. Canon’un her iki makinesi için önümüzdeki yılı beklememiz gerekiyor.

Canon ve OktoStore ile yaptığı etkinlikteydim. C100, C300 ve C500 makinaları tanıttılar çok reklam kokan bir etkinlik oldu. Ve 5Dmk3 yerden yere vurdular. Bence artık fotoğraf makinaları ve video kameraları ayırılıyor. Aslında kapitalist bir sistem sattırmak için herşeyi yapıyolar. Bekleyelim ve görelim.

Yazıyı beğendiniz mi?