Puan verilmedi.

Nikon’un, her sene yapılan CP+ Show 2013 etkinliğinde tanıttığı süper telefoto lensi AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR lens kutudan çıktı.

Yaklaşık üç kişinin yardımıyla kutusundan çıkartılabilen Nikon’un yeni 800mm’lik canavarı, NIKKOR lens tarihinde yer alan mevcut lensler arasında en uzun odak mesafesine sahip lensi.

Toza ve suya karşı dayanıklı magnezyum alaşımlı gövdeye sahip AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR lensin satış fiyatı $17,899.95

AF-S-NIKKOR-800mm-f5.6e-fl-ed-vr-2

Spor, haber ve vahşi yaşam fotoğrafçılarını hedefleyen Nikon’un yeni süper telefoto lensinin ilk görüntülerine ve çekilmiş örnek fotoğraflarını paylaştı.

Telekonvertör kullanıldığında odak uzaklığı 1000mm’ye kadar arttırılabilir.

2205-AF-S-NIKKOR-800mm

Nikon Corporation Nikon FX formatla uyumlu olan AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR’ı ve  AF-S TELECONVERTER TC800-1.25E ED’i duyurmaktan gurur duyar.

AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR, NIKKOR otofokus (AF) lensler tarihinin 800mm ile en uzun odak uzunluğunu sunuyor. Ayrıca maksimum diyafram açıklığı f/5.6 ile donatılmıştır. İki florit ve iki ED lens elemanlarının kullanılmaya başlanması üstün görüntü çözünürlüğü ve kontrastın yanı sıra renk sapmalarının etkin azaltılması ile mükemmel işleme sunar. Buna ek olarak, Nano Kristal Kaplama lens içerisine çapraz bir şekilde giren ışık nedeniyle oluşan hayalet (ghost) ve parlama (flare) etkilerini de azaltmaktadır. Telekonvertör  bir süper-telefoto lens ile birlikte kullanıldığında, elektromanyetik diyafram yüksek hızda sürekli çekim ile istikrarlı pozlama (AE) sağlar. Bu lens aynı zamanda (VR) titreşim azaltma sistemi ile donatılmıştır. Bu yeni lens profesyonel spor fotoğrafçıları ve foto-muhabirleri ve bunun yanı sıra kuşlar ve vahşi yaşam gibi konuları fotoğraflamaktan hoşlanan üst seviye amatörler için son derece uygundur.

1.25× AF-S TELECONVERTER TC800-1.25E ED AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ile birlikte verilir. Birlikte, çok uzak mesafelerden de sporcuların dinamik hareketlerinin kayıtları için mükemmel bir kombinasyon yaparak,1000mm odak uzunluğu elde edilir. Dahası, AF-S TELECONVERTER TC800-1.25E ED, ED lens elemanı ile tasarlanan Nikon’un ilk telekonventörüdür. Aynı performans seviyesini sağlamak ve inanılmaz derecede keskin görüntüler için AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ile kullanılması için özel olarak tasarlanmıştır.

AF-S-Teleconverter-TC800

Dijital SLR fotoğraf makineleri serisinin genişlemesi ile, Nikon bu kameralar tarafından sunulan üstün çözünürlük ve görüntü kalitesi en iyi şekilde yansıtan yüksek performanslı NIKKOR objektifleri geliştirmeye devam ediyor. Marka, profesyonel spor ve basın fotoğrafçılarının beklentilerini karşılamak için üstün performans ve uzun tarihi boyunca etkili olan optik teknolojilerine dayalı işlevsellik sunan ürünlerini piyasa sunmaya devam edecektir.

  • AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR Temel Özellikleri

 –          FX-format uyumlu AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR NIKKOR otofokus lensler tarihinin en uzun odak uzaklığına sahip lensidir.

–          Keskin işleme ve mükemmel optik performans için İki ED lens element ile donatılmıştır.

–          Nano Kristal Kaplama lensin içine sızan ışığın sebep olduğu hayalet ve parlamaları önlemektedir.

–          Telekonventör, süper-telefoto lens ile kullanıldığında lense monte edilmiş elektromanyetik diyafram, yüksek hızlı sürekli çekimde patlama hızının sabit kalmasını sağlar.

–          Titreşim azaltma mekanizması

  • AF-S Telekonventör TC800- 1.25E ED Temel Özellikleri

–          AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ile kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Bu telekonvertör birincil objektif olarak aynı işleme performansını sergilemek için görüntüler üretmek için tasarlanmıştır.

–          AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ile kullanıldığında, odak uzunluğunu 1.25x arttırarak 1000mm odak uzunluğu için odak uzunluğu 1.25x artar. (maksimum diyafram açıklığı f/7.1)

–          ED lens elemanıyla tasarlanan ilk telekonvertördür.

Lens Özellikleri

Montaj Tipi Nikon F-Bayonet
Odak Uzunluğu 800 mm
Maksimum Diyafram f / 5,6
Minimum diyafram açıklığı f / 32
Format FX/35mm
Görünüm Maksimum Açı (DX format)
Görünüm Asgari Açısı   (DX format)
Görünüm Maksimum Açı (FX-format) 3°10′
Görünüm Asgari Açısı    (FX-format) 3°10′
Maksimum Reprodiksüyon oranı 0.151 x
Lens Elemanları 20
Objektif Grupları 13
Uyumluluk FX / DX / 35mm Film
VR (Titreşim Azaltma) Görüntü Sabitleme Evet
Diyafram Yaprağı 9
Nano Crystal Kaplama Evet
ED cam eleman 2
Süper Entegre Kaplama Evet
Otofokus Evet
AF-S (Silent Wave Motor) Evet
Odaklama İç Evet
Minimum Odak Mesafesi 19.36 ft ( 5.9 m)
Odak Modu Otomatik, Manuel, Manuel / Otomatik , Otomatik / Manuel
Filtre Boyutu 52 mm
Filtre Türü Kabul Slip-in
Boyutlar 160 x 461 mm
Ağırlık 4590 gr
Dahili Aksesuarlar AF-S Teleconverter TC800-1.25E EDSlip-on Ön Lens KapağıHK-38 ParasoleyLF-4 Arka Lens Kapağı52mm Vida-NC FiltreLN-2 Lens AskıCT-801 Taşıma ÇantasıMonopod Collar 

 

Yazıyı beğendiniz mi?