Puan verilmedi.

Adobe Color CC’de hazırladığınız renk temalarını oturumunuzda kaydedip dilediğiniz ortamda online olarak görüntüleyebilirsiniz.

color2

Temalar Nasıl Kaydedilir?

Hazırladığınız temayı kaydetmek için renk dairesinin solunda bulunan Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir. Kaydet butonunun sağında bulunan bölüme istediğiniz isimi yazıp daha sonra kaydederek hazırladığınız temanın ne için olduğunu daha sonra hatırlayabilirsiniz.

Temalara ulaşmak için sayfanın üst bölümünde bulunan “Temalarım” sekmesine tıklamanız yeterlidir.Temaları açılan menüde değiştirebilir, silebilir veya paylaşılacak kişileri seçebilirsiniz.

Keşfet

Temaları oluşturmak yerine oluşturulan temaları da kullanabilirsiniz. Bunun için üst bölümde bulunan keşfet butonuna tıklayın. Açılan sayfada en yeni, en popüler seçenekleri görebilir veya dilediğiniz bir konuda arama yaparak temaları görebilirsiniz.

Color Temalarını Photoshop ve Illustrator’da Kullanmak

Adobe Color CC ile oluşturduğunuz temaları Photoshop’ta kullanmak için Color CC’de ve Photoshop’ta açtığınız oturumların aynı olması gereklidir. Bilgisayarınız internete bağlıyken Photoshop’ta Window>Extensions>Adobe Color Themes yolunu izleyerek kolaylıkla temalarınıza ulaşabilirsiniz.

Illustrator’da ise Window>Color Themes’e tıklayarak temalarınıza ulaşabilirsiniz.

Yazıyı beğendiniz mi?